Az euróövezetben csökkent az építőipari termelés

Havi és éves összehasonlításban is csökkent az építőipari termelés az euróövezetben és az Európai Unióban májusban – közölte az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat csütörtökön. Éves összevetésben Magyarországon nőtt az építőipari termelés májusban.

Az euróövezet építőipari termelése 0,9 százalékkal csökkent májusban, miután áprilisban 0,4 százalékos esést regisztráltak havi szinten. Az euróövezetben az építőipari termelés 2,4 százalékkal csökkent májusban éves viszonylatban az áprilisi 1,5 százalék csökkenést követően.

Az Európai Unióban 1 százalékkal esett az építőipari termelés májusban havi bázison azután, hogy áprilisban stagnálást jegyeztek föl. Éves viszonylatban az építőipari termelés 2,5 százalékkal esett az áprilisi 1,4 százalék csökkenés után.

Éves viszonylatban Magyarországon növekedést mértek, az EU-ban a legnagyobbat, 7,3 százalékot májusban, majd Bulgária következett 4,4 százalékkal és Dánia 1,1 százalékkal. A legnagyobb visszaesés Svédországban (-7,5 százalék), Szlovéniában (-7,4 százalék) és Németországban (-7 százalék) volt májusban.

Fotó: Getty Images