A Váci út középső szakaszán, a Dózsa György út kereszteződésében az elmúlt években intenzíven dolgoztak a fejlesztők, és számos irodaépületet már át is adtak a bérlőknek. A legújabb projekt a régi Vízművek székház helyén felépített H2Offices első fázisa a Skanska beruházásában. A közel 27 000 négyzetméteres irodaházat még két fázis követi majd, és így lesz teljes az új munkahelyi kampusz. A svéd vállalat meglehetősen otthonosan mozog ezen az alpiacon, hiszen a korábbi válság mélypontján nyílt meg a Green House a Lehel utcai piac mellett, pár éve pedig három fázisban felépítették a Nordic Light irodaházat is. Vagyis már hosszú évek óta jól ismeri a fővrosi irodapiac a Skanska elkötelezettségét a fenntartható fejlesztések iránt, amelyek a skandináv minimalizmussal és eleganciával, illetve kényelmi szolgáltatásokkal járnak együtt.
Visszatérve a legújabb projektjükre a Fővárosi Vízművek örökségének állít emléket a projekt neve is, és ez adta a koncepció fő vonulatát: a természethez való közelség megteremtésének gondolatát. Számos megoldás szolgálja ezt a célt, például a három tervezett épület között elterülő nagy kiterjedésű, multifunkcionális kert. Ezenkívül a felsőbb emeleteken kialakított zöld teraszok, a napfényes belső terek és az épület tetején található panorámás futópálya is mind hozzájárulnak a városi életstílus természethez való kapcsolatának erősítéséhez.
„A H2Offices egy emberközpontú hely. Az épületben a jó hangulat és a pozitív energiák azonnal érezhetők. Nagy mennyiségű természetes fényt és zöld felületet biztosít, természetes anyagokat használtunk, valamint a kertben egy tó is található, ami a nyugodt, pihentető környezet élményét teremti meg. Alig várom, hogy az első bérlők beköltözzenek” – emeli ki Aurelia Luca, a Skanska kereskedelmi fejlesztési üzletágának magyarországi és romániai üzleti tevékenységért felelős ügyvezető alelnöke.
A Skanska évek óta következetesen dolgozik azért, hogy teljesítse fenntarthatósági célkitűzéseit. A vállalatcsoport 2030-ra 70%-kal kívánja csökkenteni széndioxid-kibocsátását, és az eddigi adatok szerint jó úton haladnak ennek eléréséhez. A H2Offices ezen a téren is a fejlesztő legelőremutatóbb épülete Magyarországon.
„A H2Offices komplexumot a környezet és a közösség jóllétének figyelembevételével, ESG elvek szerint alakítottuk ki, a tervezéstől a végleges megvalósításig. Az épületnek számos olyan jellemzője van, ami csökkenti a környezeti hatást. Példaként említhető az újrahasznosított anyagokból készült homlokzati elemek használata. A H2Offices-t energiahatékonyság jellemzi, többek között a világítás (37%-kal kevesebb energiafelhasználás), a hőmérséklet-szabályozás és az okos vízgazdálkodás (40% megtakarítás) által, ennek köszönhetően a fenntartási költségek is hatékonyan optimalizálhatók” – mondta Ábrahám András, a Skanska kereskedelmi fejlesztési üzletágának projektigazgatója.
Az itt dolgozók jóllétét a nagyméretű zöld területek, a maximalizált természetes fény, a kiváló levegőminőség, a természetes anyagok, az egészséges ételeket kínáló étkezési lehetőségek és a fent említett tetőtéri futópálya biztosítják. A vállalat támogatja a környezetbarát közlekedési formák terjedését is egy nagyméretű kerékpártárolóval, zuhanyzókkal, zárható szekrényekkel és az elektromos autók és elektromos kerékpárok számára létrehozott töltőállomásokkal. Az épületet használó emberek egészségét és biztonságát az érintésmentes megoldások és az okos épületüzemeltetési rendszer is biztosítják.
Már öt bérlő döntött a H2Offices mellett, többek között a szolgáltatott irodákat nyújtó DBH, az Orbico Hungary logisztikai vállalat és egy prémium kantin. A Skanska az épület számára LEED, WELL, WELL Health & Safety és az akadálymentességet vizsgáló Access4You minősítések megszerzését célozza meg. Az irodaház építészeti koncepcióját a dán Arrow Architects hozta létre, a generáltervezést a Studio IN-EX, a tájépítészeti koncepció kialakítását pedig a Lépték-Terv végezte.