Cziráki László elmondta: a 2011-ben regisztrált mélypont után – amikor mintegy 500 ezren váltottak belépőt – évek óta folyamatos emelkedéssel érték el a múlt évben a 650 ezret meghaladó vendégszámot. A város önkormányzatának többségi tulajdonában lévő fürdő bevétele pedig mintegy 100 millió forintos növekedéssel meghaladta az 1,8 milliárd forintot.
A vezérigazgató hozzátette: adataik szerint tavaly 14 százalékkal nőtt a komplex, vagyis minden területre belépést lehetővé tévő belépők eladása, ezek száma összességében már nagyobb volt, mint az alap belépők száma. A növekedés pedig azért is örvendetes, mert a nyári szezon sok esős napja vagy a termáltóból elfolyt víz nehézségeket okozott a fürdő számára.
Az idei üzleti év készítésekor nem számoltak további ár- és látogatottsági növekedésre, mert felújítás miatt várhatóan bezárják a fürdővel közvetlen összeköttetésben lévő Freya hotelt, a tavaly indult munkálatok után pedig csak nyárra lesz kész a gyógycentrum teljes felújítása.
Terveik szerint a nyári szezonra megoldódik a termáltó vízének elszivárgását okozó cső cseréje is, felújítják a strand működéséhez elengedhetetlen, de már 30 éves, 250 köbméteres gyógyvíztárolót. Őszre új szaunakomplexumot is építenek 100 millió forintos állami pályázati támogatással, illetve hasonló összegű forrás segíti a 3 csillagos fürdőhotel felújítását is.
Már 2020-ra tervezett feladat a fürdő beléptetőrendszerének cseréje, illetve újdonságként egy ötcsillagos termálkemping kialakítása – ismertette a vezérigazgató.
Fotó: Jana Janina / shutterstock.com