Bokrétaünnepséget tartottak a Semmelweis Egyetem Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinikájának új tömbjénél, hiszen az új fejlesztés már elérte a szerkezetkész állapotát a Városmajor utcában. Az egy év múlva megnyíló komplexumban a gyógyító tevékenység mellett kutatásokat is végeznek majd.
A Hegyvidéki Önkormányzat négy évvel ezelőtt térítésmentesen ruházta a magyar államra a Városmajor utca 70. szám alatti ingatlan tulajdonjogát. A kivitelezési munkálatok még egy évig zajlanak, azonban az átadás után másfélszeresére nő majd a gyógyító-, oktatási, illetve kutatási tevékenységével jelentős eredményeket felmutató klinika területe, írja a hegyvidek.hu.
„A hegyvidékiek érdeke az, hogy a kórházi ellátások a közelükben, tömegközlekedéssel is könnyen elérhetőek legyenek, ezért is „szurkol” annak, hogy a budai centrumkórház itt, Közép-Budán, lehetőség szerint a Szent János Kórház bázisán jöjjön létre” – mondta a bokrétaünnepségen a leköszönő Pokorni Zoltán polgármester.
Az új diagnosztikai tömb a klinika 112 éves történetének legnagyobb beruházása. A 9,1 milliárd forintos projekt keretében 4500 négyzetméteren két CT és két MR, elektrofiziológiai és hibrid intervenciós labor, új ambulanciák, köztük egy transzplantációs ambulancia, valamint intenzív osztály kap helyet. Az új tömbben hallgatói terek is kialakításra kerülnek.
Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora, a Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika igazgatója a rendezvényen hozzátette, hogy a klinika a szív- és érgyógyászati intézmények világviszonylatban a 31., az Európai Unióban pedig a 11. helyet foglalja el, megelőzve számos nagynevű központot és minden ázsiai egyetemet.